Stepper

Wpis

piątek, 14 grudnia 2012

Policz każdy swój krok i trenuj jak zawodowiec z pedometrem!

Dzień dobry! Dzisiaj chcę poświęcić mój post funkcjonalnemu urządzeniu, świetnie sprawdzającemu się dla osób aktywnych. Pedometr jest nowoczesnym, niewielkim przyrządem służącym do liczenia kroków. W sieci znajdziecie mnóstwo artykułów i porad dotyczących korzystania z pedometru (polecam zwłaszcza ten artykuł z poradami, jak poprawnie używać pedometru: http://walking.about.com/cs/pedometers/a/pedometerset.htm). Ja chcę Wam w skrócie przybliżyć sens treningów z tym urządzeniem, zastanowić się dla kogo najbardziej się sprawdza i czy warto jest w niego zainwestować.

Warto zacząć od tego, że pedometr jest niewielkim, lekkim urządzeniem bardzo prostym w obsłudze. Posiada wiele użytecznych funkcji, które sprawdzają się podczas treningów. Urządzenie to oprócz liczenia kroków, mierzy za Was przebyty dystans oraz precyzyjnie liczy spalone kalorie. Trudno jest zmierzyć te wszystkie parametry samemu bez pedometru.

Urządzenie to sprawdza się w różnych dyscyplinach, a szczególnie w tych, w których trzeba wykonywać wiele kroków. Są to między innymi bieganie, nordic walking czy wędrówki górskie. Jednak znajduje on również zastosowanie wśród osób, które po prostu lubią spacerować i chcą mieć pod kontrolą swój wysiłek. Ponadto jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którym zależy na tym, by pozbyć się kilku kilogramów. Licznik kalorii pozwala kontrolować spalanie w organizmie.

pedometr

Pedometr taki, jak np. ten: http://fitbay.pl/9631-pedometr-paso.html, który możecie obejrzeć też na powyższym zdjęciu, jest urządzeniem, które jest przydatne nie tylko dla sportowców. Jak widać świetnie nadaje się dla amatorów, którzy po prostu lubią mieć kontrolę nad tym, co robią. To niewielkie urządzenie, w które inwestujecie tylko raz.

Jeżeli chcecie rozpocząć treningi w celu poprawienia wyglądu swojej sylwetki, wzmocnienia kondycji oraz organizmu, warto zainwestować w tego rodzaju urządzenie. Dzięki niemu oprócz wysiłku macie wiele cennych informacji, które pozwalają Wam udoskonalać treningi.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
wagilazienkowe
Czas publikacji:
piątek, 14 grudnia 2012 07:11

Polecane wpisy